imagem da igreja

DOKTOR SOARES

Doktor Soares Brezilya’nın Espirito Santo kasabasında doğdu. Televizyonu hayatında ilk kez çocukluk yıllarında bir başka kasabayı ziyaret ederken bir dükkanın vitrininde gördü.

Televizyondan çok onu izleyen kalabalık ilgisini çekti ve daha çocuk olmasına rağmen o an yürekten dua etti “Rabbim, hiç kimse bu yeni icadı senin hakkında konuşmak için kullanmıyor, bana fırsat ve imkan verirsen televizyonda senin sevgini anlatacağım. ”

1964 yılının Nisan ayında genç bir adam olan Doktor Soares Rio De Janeiro şehrine taşındı. Bu tarihten dört yıl sonra burslu okuduğu tıp eğitimini yarıda bırakarak kendini tamamen Allah’ın hizmetine adayacaktı.

1977 yılında Brezilya televizyon tarihinin en büyük dini televizyon programında yer almaya başladı. 1997 yılının Aralık ayındaysa ‘prime time’ denilen televizyon yayıncılığının en değerli saatlerinde Brezilya televizyonlardan Allah’ın sevgisini anlatmaya başladı.

Doktor Soares’in “Faith Show (İman Gücü)” isimli programı aracılığıyla dünya çapında popülerliğe kavuşmasının en büyük sebebi; bu televizyon programını seyreden ve katılan milyonlarca kişinin muzdarip olduğu hastalıkların Allah’ın gücüyle mucizevi bir şekilde iyileşmiş olmasıdır.

Bu mucizeler Rabbin Doktor Soares’in dualarına verdiği cevaptır, Doktor Soares Rabbin sözünü yaymak için eğitimin yarım bıraktığı zaman Allah onun yüreğine, onu birçoklarına şifa vermek ve birçoklarını da cennetine yönlendirmek için kullanacağı, sözünü koymuştur.

Imagem do missionário